Wędka Bestia 13’ , 3,5 lb

Nowy produkt

Wędka Bestia 13’ , 3,5 lb

Więcej szczegółów

4 Przedmioty

1 600,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Producent wędek Orient stworzył kultowe już wędki Chameleon i Venus. Niestety sam nie potrafił rzucić nimi na takie odległości jakie osiągali zawodnicy wyczynowi na zawodach rzutowych. Nie posiadał po prostu umiejętności, techniki i dostatecznej siły potrzebnej do załadowania sztywnego blanku. Stworzył więc wędkę pod siebie, która umożliwiałby mu oddawanie dalekich rzutów, przy minimalnym wysiłku i niećwiczonej technice.

Wędka ta jest wykonana z lekkiego i miękkiego blanku, lecz zachowująca właściwości rzutowe i krzywą ugięcia 3,5LB. Akcja jest progresywna, co oznacza możliwości oddawania ekstremalnie dalekich rzutów, przy jednocześnie całkowitej kontroli każdej wielkości ryby w całym okresie holu. Jest to wędka zarówno dla wyczynowców jak i amatorów chcących zachować przyjemność wędkowania i mieć możliwość osiągnięcia celu daleko oddalonego od brzegu.

Użyty do konstrukcji Bestii blank posiada opatentowaną konstrukcję (WIPO Global Design Database DM/090 372- fir-tree). Pomaga to zmaksymalizować siłę wyrzutu, przy użyciu lżejszego ciężaru, oraz rozłożyć siłę ładowania wędki proporcjonalnie na wszystkie przelotki jednocześnie. Bestia wykonana jest z wysokiej sprężystości grafitowych japońskich włókien twardych Toray, używanych przy produkcji blanków, najmocniejszych i najlepszych aktualnie dostępnych na rynku - moduł 55-66 MSI (46T). Pozwoliło to na uzyskanie bardzo lekkiej wagi samego blanku (200 gr.) i sztywności w realnym teście krzywej ugięcia 3,5 LB. Dla ochrony włókna węglowego nadaniu dodatkowej wytrzymałości i sztywności nałożono potrójną karbonową powłokę 2/1K, która służy jako warstwa wzmacniająca. Wierzchnia warstwa blanku jest pokryta specjalną mieszanką dwuskładnikowych lakierów epoksydowych 2K, która chroni całość przed agresywnym środowiskiem wody i dodaje odporności na promieniowanie UV. Dodatkowy efekt tego działania to lśniący, harmonijny i piękny wygląd.

Na blanku zamocowano nowej generacji przelotki Fuji S-KL 50 mm w pełni wykonane z nierdzewnej stali, odporne na uszkodzenia z wkładkami SIC. Ich główną różnicą i zaletą w porównaniu z normalnymi przelotkami MNSG jest możliwość korzystania z plecionek i żyłek mono o małej średnicy, oraz zmniejszają prawdopodobieństwo powstawania plątań i skręcania linki głównej.

Do wędki zamontowano standardowy, bębnowy uchwyt kołowrotka japońskiego producenta Fuji DPS 18mm. Dolnik wykonany jest z neoprenu, a sam blank zakończony wysokiej jakości materiałem z aluminium lotniczego z wygrawerowaną nazwą firmy Orient. Bestia - jest wędką progresywną (Progressive act) i to było nadrzędnym celem przy projektowaniu, aby blank posiadał szybką akcję przy wyrzutach przy zachowaniu jego miękkości (Semi-speed). Ta wędka pozwala na bardzo łatwe wykonywanie długich i precyzyjnych rzutów,przy minimalnym wysiłku, oraz przynosić niesamowitą przyjemność z holowania ryb każdej wielkości.

Waga: 350 g

Producent: OrientRods

Producent udziela 10 lat gwarancji !!!

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wędka Bestia 13’ , 3,5 lb

Wędka Bestia 13’ , 3,5 lb

Wędka Bestia 13’ , 3,5 lb

Produkty powiązane